Instytut Rehabilitacji MIRAI, jako jeden z nielicznych ośrodków w Polsce, posiada urządzenie do kompleksowej oceny funkcjonalnej DIERS, które w sposób nieinwazyjny pozwala ocenić postawę ciała człowieka zarówno w warunkach statycznych, jak i dynamicznych(chód, bieg, wyskok itd…).

Dodatkowo mamy możliwość oceny najważniejszych parametrów chodu oraz biegu, które stanowią często kluczową ocenę symetrii pracy naszego ciała co szczególne jest istotne u pacjentów po przebytych urazach lub zabiegach operacyjnych. Uzyskane w ten sposób cenne informację pozwolą na:

  • rozpoznanie funkcjonalnych przyczyn powstania dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa, miednicy, kończyn dolnych
  • zwiększenie efektywności rehabilitacji czy też treningu
  • działanie prewencyjne zmniejszające ryzyko powstawania przeciążeń, kontuzji w obrębie narządu ruchu zarówno dla osób mało aktywnych jak i osób regularnie uprawiających sport rekreacyjnie, a także dla zawodników wysokiego wyczynu.
  • ocenę ruchomości oraz krzywizn kręgosłupa które w obecnych cywilizacyjnych realiach stanowi bardzo ważne kryterium prawidłowego rozwiju układu kostno szkieletowego dziecka (jesteśmy w stanie badać najmlodszych pacjentów o wzroście conajmniej 110cm) – wg badań naukowych uzyskane wyniki na urządzeniu DIERS korelują z oceną kręgosłupa w RTG!!!!

DIERS to profesjonalny dobór optymalnego

zaopatrzenia ortopedycznego i  kompleksowa

analiza i monitoring postępów rehabilitacji.

W połączeniu z testami funcjonalnymi (hop test, y-balance, fms itd…) stanowi kluczowe narzędzie do końcowej oceny pacjenta po przebytym urazie jako kryterium bezpiecznego powrotu do aktywności sportowej/rekreacyjnej)

Badania funkcjonalne przeprowadzane rutynowo w IRM pozwalają na pełną diagnostykę układu ruchu dzięki wnikliwej ocenie jego poszczególnych funkcji i wykrycie dysfunkcji do tej pory ukrytych przed okiem lekarza. Wszystkie badania są nieinwazyjne i bezpieczne.

Instyut Rehabilitacji MIRAI oferuje również specjalnie wyselekcjonowaną ścieżkę diagnostyczno-treningową do kompleksowej oceny ciała człowieka uprawiającego takie dyspcypliny jak: narciarstwo, bieganie, taniec towarzyski, piłka nożna, kolarstwo. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyłapać najsłabsze ogniwa w funkcjonowaniu układu kostno-mięśniowo-szkieletowego i natychmiast wdrożyć zindywidualizowany trening przygotowania motorycznego dzięki któremu mamy szansę na poprawę wyników sportowych oraz prewencję urazów najczęściej spotykanych w każdej z wyżej wymienionych dyscyplin sportu.

Chcesz poznać szczegóły naszej oferty lub umowić wizytę?
Zadzwoń +48 22 415 30 00 lub e-mail info@irmirai.pl

KONTAKT

+48 22 415 30 00
+48 573 312 266
info@irmirai.pl

NASZ ADRES

Wolska 96
Warszawa
01-126
Mapa Dojazdu

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - Piątek
7.00 - 21.00

© 2016 Mirai Instytut Rehabilitacji

Call Now Button