Rehabilitacja

Leczenie Regeneracyjne Stawów w Mirai Instytut Rehabilitacji

By 28 grudnia 2016 29 czerwca, 2017 No Comments

Czym jest terapia PRP?

Płytki krwi są naturalnie występującym składnikiem krwi i odgrywają ważną rolę w procesie gojenia i regeneracji tkanek. PRP (Platelet Rich Plasma – osocze bogatopłytkowe) to koncentrat o małej objętości, zawierający kilkukrotnie większą ilość płytek niż krew bazowa Pacjenta. PRP wspiera powstawanie nowego kolagenu i poprawia ukrwienie tkanek – oba te procesy są kluczowe w terapii regeneracyjnej powierzchni stawowych, ścięgien.

Jak przygotowuje się PRP?

Mała próbka krwi Pacjenta (od 60ml) jest przetwarzana przy użyciu wysoko specjalistycznego sprzętu medycznego (Komputerowego Separatora Komórkowego), aby wyodrębnić plazmę bogatopłytkową – PRP. Tak przygotowane unikalne PRP, zawierające czynniki wzrostu, jest wstrzykiwane w miejsce uszkodzenia.

Jak PRP wpływa na tkanki?

PRP zawiera bardzo dużo czynników wzrostu, które stymulują poszczególne fazy procesów regeneracji tkanek. PRP jest, uznanym przez Specjalistów, sposobem naturalnego wsparcia organizmu.

Terapia PRP – Płytkopochodne

Bogatopłytkowe Czynniki Wzrostu

Czy PRP jest bezpieczne?

PRP jest autologicznym materiałem (naszą własną tkanką), co gwarantuje pełne bezpieczeństwo i brak ryzyka działań niepożądanych. Nasz system PRP jest opracowany według najwyższych standardów klinicznych, w ramach całkowicie zamkniętego obwodu sterylnego, jednorazowego filtra separującego, umożliwiającego Specjalistycznemu Personelowi Medycznemu, bezpieczną i łatwą pracę, w ramach przygotowania produktów z krwi.

Jak długo trwa procedura?

Zabieg trwa od 30 minut do jednej godziny.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania PRP?

Należy poinformować Personel Medyczny, w zakresie przyjmowanych środków farmakologicznych, szczególnie rozrzedzających krew, leków sterydowych lub jakichkolwiek długoterminowych terapii.

Czy wszystkie systemy pozwalające przygotować  PRP są takie same?

Nie, nie wszystkie systemy do PRP są takie same. Istnieje coraz więcej dowodów klinicznych, które wskazują, że stosowanie w terapii PRP, które zawiera wyższe stężenie płytek krwi, zapewnia najlepsze rezultaty. Badania wskazują, że minimalne stężenie terapeutyczne płytek krwi dla skutecznego odmładzania skóry to ponad 1.000.000 plt/µl (1 milion płytek krwi na mikrolitr). Oznacza to, że System produkujący PRP musi skoncentrować płytki krwi Pacjenta na poziomie min.6-7 razy wartość bazowa bo dopiero w warunkach takiej koncentracji płytek, zachodzą procesy stymulacji formowania kolagenu. Dodatkowym kryterium doboru Systemu PRP jest poziom hematokrytu w Koncentracie – max. 4% (wyższy poziom może skutkować tymczasowymi przebarwieniami skóry w miejscu aplikacji).

Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy to polisacharyd, który występuje w wielu tkankach ludzkich, m.in. w tkankach chrzęstnych i płynie maziowym – lepkiej substancji, która zmniejsza tarcie między powierzchniami chrząstek stawowych, chroniąc je przed uszkodzeniem. Kwas hialuronowy nadaje płynowi maziowemu właściwą sprężystość i lepkość. Jest bezustannie wydzielany do przestrzeni stawowej, przyczyniając się tym samym do prawidłowego nawilżania powierzchni chrząstek stawowych. Odpowiednia zawartość kwasu hialuronowego w płynie maziowym warunkuje również zdolność płynu stawowego do amortyzowania wstrząsów, jakim poddawane są tkanki miękkie oraz chrząstka stawowa. Ze względu na swoje unikalne właściwości, kwas hialuronowy jest wykorzystywany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, która objawia się bólem stawów, spowodowanym postępującymi zmianami zwyrodnieniowymi.

Cykl leczenia ogranicza się do podania 1 – 2 dawek preparatu (w zależności od stopnia uszkodzenia powierzchni chrzęstnych stawu) do przestrzeni wewnątrzstawowej.

Efekt trwa 6 – 12 miesięcy.

Oferujemy pacjentom parę rodzai preparatów kwasu hialuronowego, które są dostosowywane przez lekarza ortopedę w zależności od schorzenia danego pacjenta.

Oferowane przez nas preparaty zapewniają ochronę i regenerację (wzmocnienie) chrząstki powierzchni stawowej oraz wspomagają produkcję własnego kwasu w organizmie, który jest wytwarzany przez zdrowe stawy oraz zapewniają mechaniczną amortyzację.

Chcesz poznać szczegóły naszej oferty lub umowić wizytę?
Zadzwoń +48 22 415 30 00 lub e-mail info@irmirai.pl

KONTAKT

+48 22 415 30 00
+48 573 312 266
info@irmirai.pl

NASZ ADRES

Wolska 96
Warszawa
01-126
Mapa Dojazdu

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek - Piątek
7.00 - 21.00

© 2016 Mirai Instytut Rehabilitacji

Call Now Button