Przygotowanie do sezonu narciarskiego? Z MIRAI!

Zima to okres niezmiennie kojarzący się ze świętami i wyjazdami na narty. I o ile czekając na święta najczęściej znajdujemy czas, by się przygotować, to do aktywnego wypoczynku na nartach czy snowboardzie – już niekoniecznie. Czy warto?

Badania dowodzą, że za połowę kontuzji narciarskich odpowiada brak odpowiedniego przygotowania do sezonu. Często tuż przed wyjazdem odchodzimy od codziennych obowiązków, kończąc jeszcze zaległe rzeczy „na wczoraj”, stajemy na stoku, chcąc od razu korzystać z radości zimowego szaleństwa….i niestety, czasem nasza przygoda kończy się wizytą u lekarza.
Co więc zrobić, by zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas zimowego wyjazdu? Na pewno trochę poćwiczyć – poniżej znajdziecie Państwo kilka filmów z uniwersalnymi ćwiczeniami, nagranymi przez Darię Krawiec, fizjoterapeutkę i trenera przygotowania motorycznego w naszej klinice. Z pewnością pomogą one również w poprawie naszej ogólnej kondycji.

My jednak idziemy krok dalej: proponujemy indywidualny program przygotowania do sezonu zimowego w Mirai!

Nasz program składa się z trzech kluczowych elementów:

1. Konsultacji Fizjoterapeutycznej z DIERS – podczas której fizjoterapeuta oceni stan układu mięśniowo – szkieletowego i nacisku stóp na podłoże przy pomocy urządzenia DIERS FORMETRIC 4D (40 minut)

2. Testu Athletic 1080 – gdzie trener przygotowania fizycznego oceni globalne aktywne zakresy ruchu w kierunkach wyprostu, zgięcia i rotacji (60 minut)

3. Treningu przygotowania fizycznego, nakierowanego na podniesienie sprawności, a w szczególności wzmocnienie tych elementów aparatu ruchu, które są kluczowe z punktu widzenia uprawiania narciarstwa (60 minut)

Cena tego programu, trwającego około 3 godzin, wynosi 590 PLN.

Chcesz dobrze przygotować się do sezonu – albo może tylko wykorzystać przerwę zimową do zadbania o siebie i stan swojego zdrowia?

Zapraszamy!

Powiązane artykuły:
Dr Michał Drwięga: Ustawianie wiązań narciarskich – link »
Dr Michał Drwięga: Kijki do nart – prawidłowy chwyt ma znaczenie! – link »
Dr Michał Drwięga: Technika upadania na śniegu – link »