NASZA OFERTA

Filozofia rehabilitacji w Mirai

Rehabilitacja w IR Mirai jest prowadzona w oparciu o badania naukowe i doświadczenia własne konfrontowane na kongresach ortopedyczno-rehabilitacyjnych na całym świecie. Nasze programy rehabilitacyjne powstały na bazie 20 letnich doświadczeń w pracy ze sportowcami najwyższego wyczynu. Wymagania stawiane przez sport dla zawodników wracających po kontuzji do uprawiania danej dyscypliny są wyzwaniem dla jakości rehabilitacji. Tutaj nie wystarczy zwykły powrót funkcji, ale dodatkowo liczy się czas powrotu do zdrowia i możliwość podołania przeciążeniom wywoływanym przez sport na najwyższym poziomie. Nowoczesna rehabilitacja to rehabilitacja skuteczna optymalizująca proces leczenia w oparciu o sprawdzalne parametry. Nasze programy rehabilitacji nie są zunifikowane, lecz powstają, „szyte na miarę’’ dla każdego pacjenta. Jest to możliwe dzięki pracy całego zespołu, który czuwa nad przebiegiem rehabilitacji. W proces leczenia zaangażowany jest lekarz ortopeda, lekarz diagnosta obrazowy, diagnosta funkcjonalny, terapeuta manualny, fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego.

Rehabilitacja w MIRAI:

  • Krok 1 – Pacjent jest umawiany na wizytę u lekarza ortopedy, który po postawieniu diagnozy zleca indywidualną ścieżkę rehabilitacji i kieruje do fizjoterapeuty.
  • Krok 2– Pacjent przez cały okres rehabilitacji jest pod opieką jednego fizjoterapeuty, z którym zawsze pracuje w trybie indywidualnym (praca manualna jeden na jeden) przez 40 minut, a w przypadku zaleceń lekarza o konieczności rozszerzenia rehabilitacji o ćwiczenia, przez kolejne 40 minut wykonuje indywidualnie dobrane ćwiczenia pod okiem wykwalifikowanego trenera/fizjoterapeuty.
  • Krok 3 – Pacjent otrzymuje instruktaż ćwiczeń do domu w formie prezentacji z materiałem zdjęciowym lub filmowym, aby zalecone ćwiczenia wykonywał poprawnie i w odpowiedniej ilości powtórzeń – instruktaż jest aktualizowany w trakcie całego procesu rehabilitacji.
  • Krok 4 – Fizjoterapeuta prowadzący, ma regularny kontakt z lekarzem, co umożliwia monitoring postępów leczenia i w razie konieczności dokonywanie szybkich zmian w procesie rehabilitacji.
  • Krok 5 – Na zakończenie całego procesu, Pacjent otrzymuje ocenę postępów rehabilitacji oraz sprawdzenie kryteriów powrotu do pełnej aktywności za pomocą testów funkcjonalnych oraz na podstawie zlecenia lekarza poprzez badanie biomechaniczne z wykorzystaniem urządzenia DIERS.