NASZA OFERTA

PRP – Leczenie regeneracyjne stawów płytkopochodnymi czynnikami wzrostu

Leczenie regeneracyjne stawów. Akceleracja gojenia urazów ścięgien i mięśni. Leczenie zastarzałych trudno gojących się uszkodzeń mięśni i ścięgien.

Płytkopochodne czynniki wzrostu wykorzystujemy między innymi do leczenia:

  • uszkodzenie przyczepu bliższego prostowników stawu łokciowego (tkz łokieć tenisisty)
  • uszkodzenie oraz choroby rozcięgna podeszwowego ( tkz ostroga piętowa)
  • przyspieszenie gojenia urazów więzadeł i ścięgien np uszkodzenie więzadła rzepki, zerwanie mięśni, uszkodzenie ścięgien rotatorów barku ( tkz stożka rotatorów)
  • łagodzenie objawów zwyrodnień stawów np. kolanowego, biodrowego
  • i wiele innych zastosowań

Metoda leczenia zależy od rozpoznania oraz od decyzji lekarza.

Co to jest PRP?

PRP jest to koncentrat bezcennych substancji zwanych czynnikami wzrostu. W organizmie największa koncentracja tych substancji znajduje się w płytkach krwi ( elementy krwi odpowiedzialne za tworzenie między innymi skrzepów na podstawie, których organizm hamuje krwawienie lub też rozpoczyna gojenie). Czynniki wzrostu odpowiedzialne są za proces prawidłowego gojenia.

Metoda polegająca na użyciu PRP jest metodą stosowaną od wielu lat w stomatologii, medycynie regeneracyjnej, ortopedii. Jest dobrze opisana w literaturze, a działanie jest bezsprzecznie udowodnione.

Co wyróżnia nas w terapii PRP?

W klinice posiadamy możliwości otrzymania najbardziej zagęszczonego koncentratu płytkpochodznych czynników wzrostu tkz HD-PRP( high densityPlateletRichPlasma). Koncentrat przewyższa 14 -krotnie stężenie preparatów powszechnie używanych na rynku medycznym. Wyższe stężenie to lepszy potencjał gojenia.

Lekarze pracujący w IMIRAI mają olbrzymie wieloletnie doświadczenie w wykorzystywaniu tej metody w leczeniu Pacjentów ale również sportowców uprawiających sport amatorsko oraz na poziomie mistrzowskim.