NASZA OFERTA

Funkcjonalny trening medyczny (FTM)

FTM funkcjonalny trening medyczny z założenia jest kontynuacją procesu rehabilitacji, jest formą treningu dopasowanego do celu terapii. Aby powrócić do aktywności sportowej po urazie, konieczne jest odzyskanie pełnej sprawności całego łańcucha ruchowego. Nie wystarczy świetnie zrobiona operacja, lub wygojenie uszkodzonej tkanki, należy przywrócić jeszcze funkcję. Odzyskanie siły, prawidłowego balansu mięśniowego, sensomotoryki i stabilizacji to czynniki gwarantujące sukces. Powrót tych funkcji zapewni FTM. Może być on prowadzony jednocześnie z procesem rehabilitacji od pierwszych dni po zabiegu, lub urazie. Jest to niezwykle istotne dla osób uprawiających sport.

Program treningu dobierany jest indywidualnie w oparciu o szeroką wiedzę medyczną z zakresu biomechaniki stawów, fizjologii mięśni i etapów gojenia się tkanek. Jest on ustalany we współpracy z lekarzem prowadzącym, fizjoterapeutą, diagnostą funkcjonalnym i trenerem personalnym. Uwzględnia on charakter operacji, lub dysfunkcji. Na samym początku dokonujemy oceny wstępnej korzystając z pracowni diagnostyki funkcjonalnej i stawiamy cele jakie musi osiągnąć osoba korzystająca z FTM. [link do pracowni BIOMECHNIKI I DIERS] Przebieg i skuteczność treningu jest na bieżąco monitorowany i oceniany poprzez badania BIOMECHANICZNE. Nasi trenerzy personalni pracują jednocześnie z pacjentami jako rehabilitanci. To unikalne połączenie umiejętności gwarantuje bezpieczeństwo treningu.

Trening funkcjonalny – jego zasadą jest możliwość wykorzystania ćwiczonego ruchu w życiu codziennym, lub aktywności sportowej. Dominują w nim ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe, a nie izolowane grupy mięśni. Kładzie szczególny nacisk na prawidłową stabilizację stawów, poprzez koordynację napięcia mięśni głębokich i powierzchownych. Aktywizując sensomotorykę wpływa na pobudzenie nerwowo-mięśniowe. Wszystkie cechy tego treningu wpływają na jakość i efektywność ruchu, a przyrost siły mięśniowej jest automatycznie wykorzystywany w aktywności ruchowej